roubenka

ROUBENKY ZEMAN

Naše společnost nabízí výstavbu dřevěných roubenek na celém území ČR. Ekologické bydlení v roubence postavené z kvalitních smrkových hranolů velikosti 25 x 25 cm nabízí zdravé bydlení. Naši tesaři jsou mistři ve svém oboru, výstavbou roubenek se věnují již mnoho let. Jejich profesionalita zaručuje budoucímu majiteli kvalitně postavený, zdravý, ekologický dům.

Roubenka Klasik Roubenka Grand

telefon 800 888 547

hodiny Po-Pá: 8,00-16,00

napište nám Napište nám

Roubenky na Klíč

Roubenky jsou alternativou zdravého, ekonomického i ekologického bydlení. Dřevo je materiál, který stále pracuje, ať už s vlhkostí, nebo teplem. Roubené stavby mají také dlouhou životnost, o čemž se může každý přesvědčit ve skanzenech lidové architektury. Tedy pokud se o tu svou staráte.

Naše stavby svým vzhledem vycházejí z tradičních roubených staveb. Na domě je použita technologie konstrukčních profilů a rohové spojení, objekt je stavěn z vyzrálého dřeva a proveden kvalitní tesařskou prací. Dům lze sroubit z jakéhokoliv profilu s mezerami nebo tzv. "na sraz". U roubenek z masivu je venkovní i vnitřní strana pohledově hoblována a trámy se používají o průměru 25 x 25 až 30 x 30cm. Zatímco u varianty s předstěnou z vnitřní strany, která může být cihlová, sádrokartonová nebo dřevěný obklad jako roubení, používáme na roubení trámy 25 x 22cm. Mezi předstěnu se vkládá tepelná izolace. Do spár mezi trámy vkládáme dřevěná pohledová pérka, provazec nebo spárovou maltu. Spolu s nadstandardní tepelnou izolací (ovčí vlna) představuje robenka novou, zajímavou kategorii dřevěných staveb.

Atmosféru dotváří i kachlová kamna, která jsou navržena jako doplnění topného systému. Vnitřní členění může být provedeno buď ze dřeva, nebo z klasického zdiva, popř. dle vašeho přání.

Stavbu lze realizovat podle projektů, které máme k dispozici, nebo podle projektu zákazníka. Máme tým velmi šikovných tesařů, kteří mají s realizací tohoto druhu staveb letité zkušenosti. Jejich práce můžete shlédnout ve fotogalerii. Využívají staré osvědčené metody výstavby. Tím je dosahováno prověřené trvanlivosti staveb.

Předkládáme zde několik projektů roubených domů. Nicméně postavíme vám dům i podle vašeho projektu.

Napište nám Váš dotaz nebo vzkaz

Jméno
 Vyplňte prosím Vaše jméno a příjmení.
Telefon
 Neplatný formát telefonního číslo.
E-mail
 Vyplňte prosím Vaš email.
Místo stavby
 Vyplňte prosím toto pole.
Přibližný termín
 Vyplňte prosím toto pole.
Poptávka
 Vyplňte prosím Vaš vzkaz.